Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy w Auto za grosze, to rozwiązanie głównie dla osób fizycznych, które użytkują samochód przez dłużej.

Oferta finansowania samochodu na kredyt, w dobie popularnego wynajmu długoterminowego lub leasingu samochodu staję się mniej atrakcyjna, ale w niektórych przypadkach ma swoje zalety. Mogą z niej korzystać firmy jak i osoby prywatne. Zwykle okres kredytowania auta wynosi od 1 do 10 lat.

 

Jeśli chcesz otrzymać indywidualną ofertę kredytu na auto, skontaktuj się z nami.

Kredyt na samochód w Auto za grosze

Zalety i wady kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy to tzw. kredyt celowy, czyli przeznaczony na zakup konkretnego pojazdu – samochodu osobowego, dostawczego lub ciężarowego. Kredyt na samochód możesz przeznaczyć na zakup nowego lub używanego auta, ale korzystniej jest wykorzystać go na sfinansowanie nowego auta. Jeśli chcesz sfinansować zakup używanego samochodu, powinien bardziej zainteresować Cię, opisany poniżej kredyt gotówkowy.

Pamiętaj, że maksymalny wiek samochodu na koniec okresu kredytowania może wynieść, w zależności od wymogów konkretnego banku od 5 do 20 lat. W praktyce oznacza to, że pożyczając pieniądze na używany samochód na bardziej restrykcyjnych zasadach. 3 letni pojazd będziesz musiał spłacić w ciągu 2 lat. Jeśli jednak wybierzesz bardziej liberalny bank, 10 letnie auto będziesz mógł spłacać nawet przez 10 lat.

Oprocentowanie kredytów samochodowych często jest bardziej atrakcyjniejsze i zdecydowanie niższe niż oprocentowanie kredytów gotówkowych. Obniżenie oprocentowanie wiąże się jednak z koniecznością ustanowienia zabezpieczeń bankowych. Mogą to być: przewłaszczenie pojazdu, zastaw rejestrowy czy też cesja z polisy AC.

Bank dokładnie zweryfikuje Twoją zdolność do spłaty kredytu, oceniając wysokość Twoich zarobków, stabilizację zatrudnienia oraz Twoje miesięczne wydatki. Przeglądnie też Twoją historię kredytową w BIK i sprawdzi, czy Twoje dane zostały wpisane do Biur Informacji Gospodarczej. Niestety jakiekolwiek watpliwości co to Twojej zdolności kredytowej oznacza z reguły odmowną decyzję przyznania kredytu.

Ponadto większość banków wymaga od kredytobiorców tzw. wkładu własnego. Jego wysokość wynosi najczęściej od 10% aż do 45% wartości samochodu. Taki wymóg dla wielu osób często jest argumentem, przemawiającym za wyborem innej formy finansowania.

 

A może kredyt gotówkowy?

Przede wszystkim kredyt gotówkowy może być przeznaczony na dowolny cel co powoduje że jest bardziej elastyczny. Możesz np. przeznaczyć tylko część kredytu na zakup samochodu, a pozostałą część kredytu na inne swoje potrzeby. Różnica tkwi również w liczbie formalności przy zwykłym kredycie gotówkowym jest ich mniej niż przy kredycie na samochód czyli tzw. kredycie celowym. W porównaniu z kredytem samochodowym, kredyt gotówkowy ma też gorsze warunki oprocentowania.

 

Jak dokładnie działamy?

  1. Po wysłaniu do nas zapytania, oddzwonimy do Ciebie i ustalimy Twoje potrzeby co do samochodu (marka, typ, rodzaj i moc silnika oraz wyposażenie). Następnie przedstawimy Ci indywidualną ofertę samochodu skonfigurowanego dokładnie pod Twoje Potrzeby.
  2. Po akceptacji oferty samochodu, ustalimy z Tobą najlepszą formę jego finansowania. Jeśli wybór padnie właśnie na kredyt samochodowy lub gotówkowy, ustalimy szczegóły takie jak: ilość rat, wpłatę własną czy też wstępnie Twoją zdolność kredytową.
  3. Jeśli podczas naszych negocjacji, znajdziesz korzystniejszą ofertę finansowania, to prześlij ją nam, a zrobimy wszystko, aby nasza kontroferta była korzystniejsza dla Ciebie. Pamiętaj, że zadowolenie naszych klientów jest dla nas najcenniejsze!

 

Samochody w kredycie samochodowym:

Sortuj po:
Szukasz innego samochodu? Zadzwoń!
608 10 10 88
Ta strona korzysta z plików cookie i prosi o podanie Twoich danych osobowych w celu zwiększenia wygody przeglądania.